Ceremonia dotyku

Klasyczny

Wpływa bardzo korzystnie na układ krwionośny oraz limfatyczny. Jest też dobrym sposobem zarówno na pobudzenie, jak i na odprężenie, ponieważ bezpośrednio oddziałuje na układ nerwowy. Udowodniono także, że dotyk klasyczny pozytywnie wpływa na ludzką psychikę poprzez zwiększenie wydzielania serotoniny, a także na skórę, która w wyniku tej techniki staje się bardziej jędrna. Wreszcie jedna z jego najważniejszych funkcji  – zwiększenie elastyczności mięśni i ruchomości stawów.

Gorącymi kamieniami

Ratnaabhyanga to fantastyczny dotyk gorącymi półszlachetnymi kamieniami, który łączy w sobie absolutnie wszystko: dobroczynne działanie naturalnego  oleju, właściwości jakie posiadają kamienie półszlachetne oraz kojący dotyk dłoni. Wzbogacony o elementy aromaterapii przenosi nas do samego wnętrza. Jest niezwykle odprężający, wyciszający i relaksujący. Doskonale niweluje napięcia i bóle mięśni. Z jednej strony koi i relaksuje, a z drugiej, głównie dzięki właściwościom kamieni, pobudza do działania.

Shirodhara

Dotyk na trzecie oko.Bardzo głęboko relaksuje, wprowadza w trans, działa na zupełnie innych płaszczyznach świadomości. Trzecie oko to inaczej czakra brwiowa, oko mądrości, wewnętrzne oko. Stymulacja tego miejsca za pomocą strumienia ciepłego oleju  pobudza ośrodki położone w mózgu, które wydzielają substancje chemiczne, takie jak serotonina wywołująca odczucie przyjemności i odprężenia. Zabieg jest szczególnie polecany osobom cierpiącym na bóle głowy, również o podłożu migrenowym, a także narażonym na długotrwały stres.

Bambusami i miotełkami

Odbywa się przy użyciu różnej wielkości pałeczek i miotełek bambusowych. Pałeczkami, które podczas masażu dopasowują się do kształtu mięśni, oklepuje się, głaszcze i ugniata całe ciało ze zmiennym rytmem i natężeniem. Dzięki uciskom pałeczek zabieg szybko i długotrwale poprawia krążenie. Ma działanie drenujące i modelujące, doskonale eliminuje napięcia i wzmacnia mięśnie. Efektywnie wpływa na modelowanie sylwetki, uelastycznia skórę, redukuje cellulit. Działa pobudzająco i stymulująco na cały organizm. Odpręża i poprawia samopoczucie, a ciało odzyskuje uczucie niesamowitej lekkości.

Szkolenie Saunamistrzów